SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SGK, Emekli Sandığı, Sicil Sorgulama, Plaka Sorgulama, AÖF, YGS, LYS ve diğer sorgulama ve hesaplama sayfaları

SSK Sicil No Sorgulama

Türkiye’de milyonlarca vatandaşı kapsamı altına alan SSK sigorta türü, özel sektör çalışanlarının sağlık güvencesi ve sosyal güvence haklarından yararlanabilmesini sağlıyor.
SSK sağlık güvencesi hizmetleri emekli olma hakkınıda kapsıyor. Bu haktan yararlanabilmek için kişilerin SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından belirlenen SSK emeklilik şartlarını karşılaması gerekiyor.SSK, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulanan sigorta sistemlerinden birisidir. SSK sigortasının sunduğu haklardan yararlanabilmek için özel sektör çalışanı olan kişinin SSK sicil numarasının bulunması gerekiyor.

SSK sicil numarası, kişinin bir işyerinde çalışmasına ilişkin gerekli belgelerin SGK ye verilmesi ile birlikte kurum tarafından verilmekte ve kişinin SGK bünyesinde SSK sigortası mükellefi olduğunu göstermektedir.
Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar artık birçok işini internet üzerinden halledebilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital hizmetleri de gelişen bu teknolojiye ayak uydurarak sigorta ve emeklilik hizmetleri ile ilgili işlemleri mükelleflere etkin ve modern bir standartta sunmaya imkan veriyor.
Kişiler , Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan ve internette e-Devlet sistemi üzerinden kullanılabilen SSK sicil no sorgulama hizmeti ile SSK sicil numarasını artık internet üzerinden kolayca öğrenilebilmektedir.
SSK sicil numaranızı öğrendikten sonra emeklilik hesaplamanızı, hizmet dökümü sorgulamanızı, kurum ve kuruluşlarda yapacağınız işlemlerinizi halletmeniz kolay bir hal alacaktır.

SSK Sicil No Sorgulama

SSK sicil numaranızı internetten birkaç basit işlemle öğrenebilirsiniz. Sanal devlet portalı e-Devlet sistemi üzerinde yer alan ‘Sosyal Güvenlik Kurumu/4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti’ ekranından SSK sicil no sorgulama işlemi gerçekleştirilebiliyor. Öncelikle sayfanın el altında yer alan linke tıklayarak e-Devlet üzerindeki SSK sicil numarası öğrenme sayfasına gidiniz. e-Devlet sisteminin sunduğu her hizmet gibi bu hizmetten de yararlanabilmek için öncelikle kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” linkine tıklayarak e-Devlet sistemine giriş yapabileceğiniz sayfaya gidiniz.

Daha sonra açılan ekranda 11 haneli TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapıyoruz. Eğer e-Devlet şifreniz bulunmuyorsa herhangi bir postaneden 2 TL lik bir ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

Eğer şifre ile giriş yapmak istemiyorsanız diğer giriş yöntemlerinden biri ilede sisteme giriş yapabilirsiniz.
Sisteme giriş yaptıktan sonra sistem sizi otomatik olarak “4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti” sayfasına yönlendirecektir.
SSK Sicil No Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

acilsorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir