SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SGK, Emekli Sandığı, Sicil Sorgulama, Plaka Sorgulama, AÖF, YGS, LYS ve diğer sorgulama ve hesaplama sayfaları

SGK Sorgulama ve Hizmet Dökümü Alma

T.C. vatandaşlarına devlet tarafından sunulan hizmetlerin elektronik ortamdan sunulmasını sağlayan e-Devlet sistemi ile farklı kurumlara ait binlerce hizmetten hızlı ve etkin bir şekilde faydalanılması amaçlanmaktadır. Bu hizmetlerden en çok kullanılanı ise SGK sorgulama ve hizmet dökümü almadır. SGK hizmet dökümü, Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan tüm vatandaşların sigorta ve prim bilgilerini gösteren belgedir. Sigortalı kişilerin bağlı bulunduğu yere göre 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü olmak üzere üçe ayrılır. Sosyal Sigortalar Kurumuna (SSK) bağlı olan vatandaşlar 4A Hizmet dökümü, Bağ-Kur’a bağlı olanlar 4B Hizmet dökümü, Emekli Sandığı’na bağlı olanlar da 4C hizmet dökümü belgesi alabilirler.
SGK hizmet dökümü belgesinde şu bilgiler bulunur.
– Sigortalıya ait kimlik bilgileri
– SGK Sicil No
– İlk işe başladığı tarih
– Sigortalı olarak çalışılan gün sayısı
– Hangi aylarda ne kadar prim yattığı
– Hangi aylarda sigortanın yattığı (Sigortanın ödenip ödenmediği)
– Çalışılan şirkete ait bilgiler (İşveren hilelerinin önüne geçmek için önemli).

SGK Hizmet Dökümü Alma

SGK hizmet dökümünüzü internetten birkaç basit işlemle alabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki linklerden hangi belgeyi almak istiyorsanız ilgili linke tıklayarak e-Devlet üzerindeki SGK Hizmet dökümü sayfasına gidiniz.

4A Hizmet Dökümü
4B Hizmet Dökümü
4C Hizmet Dökümü

e-Devlet sisteminin sunduğu her hizmet gibi bu hizmetten de yararlanabilmek için öncelikle kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” linkine tıklayarak e-Devlet sistemine giriş yapabileceğiniz sayfaya gidiniz.

Daha sonra açılan ekranda 11 haneli TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapıyoruz. Eğer e-Devlet şifreniz bulunmuyorsa herhangi bir postaneden 2 TL lik bir ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

Eğer şifre ile giriş yapmak istemiyorsanız diğer giriş yöntemlerinden biri ilede sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra sistem sizi otomatik olarak hizmet dökümü sayfasına yönlendirecektir.
Diğer SGK sorgulama işlemleri hakkında aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz.

SSK Sicil No Sorgulama

GSS Borç Sorgulama

acilsorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir