SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SGK, Emekli Sandığı, Sicil Sorgulama, Plaka Sorgulama, AÖF, YGS, LYS ve diğer sorgulama ve hesaplama sayfaları

İGDAŞ Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

İGDAŞ aboneleri İGDAŞ Borç Sorgulama ve doğalgaz faturası ödeme işlemlerini İGDAŞ resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirler. Sadece birkaç adımdan oluşan bu işlemlerin nasıl yapılacağını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Özellikle kışın yaklaşmasıyla birlikte soğuyan havalarda yakılan doğalgaz faturasının ne kadar geldiği vatandaşlar için oldukça önem taşıyan bir husustur. Doğalgaz faturasının ne kadar geldiğini öğrenmek isteyen vatandaşlar bütçelerinide ona göre ayarlamaya çalışmaktadır. İGDAŞ aboneleri doğalgaz borçlarını internet üzerinden öğrenebilir ve dilerlerse herhangi bir ödeme merkezine gitmeye gerek duymadan yine internet üzerinden kredi kartıyla ödeme yapabilirler. İGDAŞ borç sorgulama işleminin detayları aşağıda adım adım anlatılmıştır.

İGDAŞ Borç Sorgulama

 

Öncelikle İGDAŞ resmi internet sitesi olan www.igdas.com.tr adresine giriş yapın. İnternet sitesindeki ekranın sağ üst kısmında yer alan “Online İşlemler” bölümüne geldiğinizde açılan menüden “İnternet Şubesine Giriş” linkine tıklayın. Tarayıcınızda yen bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada yer alan “Fatura Sorgulama ve Ödeme” linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada “Giriş Yap” linkine tıkladığınızda E-Devlet Giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. E-Devlet sistemine nasıl giriş yapılacağı bilmiyorsanız öğrenmek için bu yazının en altında yer alan linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Bu sayfada TC Kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizle giriş yaptığınızda sistem sizi tekrar İGDAŞ fatura sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada temel abonelik bilgilerinizle birlikte toplam doğalgaz borcunuz ve kaç tane ödenmemiş faturanızın olduğunu öğrenebilirsiniz.

İGDAŞ Borç Sorgulama

 

Fatura detaylarını görmek ve internet üzerinden ödeme yapmak için bilgilerinizin yer aldığı kutunun sağ üst tarafında bulunan “Tüm İşlemler” linkine tıklayarak fatura detayları sayfasını gidiniz. Bu sayfada detaylı abonelik bilgilerinizle beraber fatura detaylarıda yer almaktadır. Sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda tüm faturalarınızı aylık olarak görebilirsiniz. Ödenmemiş faturalarınız yanında yer alan “Ödeme Yap” linkine tıklayarak açılan ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girerek fatularınızı herhangi bir ödeme merkezine gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Ayrıca faturaların sol tarafındaki fatura numaralarına tıklayarak faturanızın bir kopyasınıda görüntüleyebilirsiniz.
İGDAŞ Borç sorgulama ve fatura ödeme işlemlerinin yanı sıra henüz sayacınız okunmadıysa ve güncel fatura bedelini merak ediyorsanız yine bu sayfada yeralan “Tahakkuk ve Faturamatik” bölümünden güncel bedeli hesaplatabilirsiniz.

E-Devlet Sistemine Giriş

acilsorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir